--> -->
Mineralny tynk strukturalny "BARANEK" szary Zobacz większe

Mineralny tynk strukturalny "BARANEK" szary

46,66 zł

Więcej informacji

Tynk strukturalny jest fabrycznie przygotowaną mieszanką spoiw mineralnych, wypełniaczy mineralnych oraz domieszek modyfikujących. 

Dostępne struktury: 

„BARANEK”
średnica ziarna [mm]: 1,5; 2,0; 3,0 ZASTOSOWANIE
Mineralny tynk strukturalny jest mrozo- i wodoodporną zaprawą tynkarską o dużej paroprzepuszczalności, przyczepności i odporności na warunki atmosferyczne. Służy do wykonywania dekoracyjnych i ochronnych cienkowarstwowych wypraw tynkarskich na zewnątrz i wewnątrz budynków. Zalecany w systemach ociepleń budynków IZOLBET MINERAL S oraz IZOLBET MINERAL W.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA
a) Systemy ociepleń budynków IZOLBET MINERAL S i IZOLBET MINERAL W:
Podłoże powinno być czyste, suche, równe i gładkie. Warstwę zbrojącą na materiale izolacji cieplnej należy zagruntować preparatem gruntującym IZOLBET PTA lub IZOLBET EG min. 24 h przed układaniem tynku.
b) Klasyczne podłoża mineralne:
Odpowiednio nośny, zreperowany zgodnie z zasadami sztuki budowlanej tynk cementowy lub cementowo-wapienny, najlepiej wyrównany i wygładzony zaprawą klejową IZOLBET KSu-SDB należy zagruntować preparatem gruntującym IZOLBET PTA lub IZOLBET EG, min 24 h przed układaniem tynku. 

PRZYGOTOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA
Wymieszać mechanicznie mieszadłem wolnoobrotowym z wodą do uzyskania jednorodnej masy bez grudek. Po 5-10 minutach bezpośrednio przed użyciem masę ponownie wymieszać. Nakładać w warstwie odpowiadającej wielkości ziarna. Nadmiar materiału zebrany ze ściany można ponownie wykorzystać, po uprzednim wymieszaniu. Tynk można nanosić w temperaturach +5°C do +25°C. Przez minimum 7 dni po nałożeniu wyprawa tynkarska nie powinna być narażona na temperatury ujemne. 

WYDAJNOŚĆ

„BARANEK” 
 

Średnica ziarna [mm]   Wydajność [kg/m2]   Proporcja mieszania z wodą 
[l/25 kg suchej mieszanki] 
1,5  2,5-3,0   ok 5,5

2,0 

 3,0-3,5   ok 5,5
3,0  3,3-3,8  ok 6,0

 

Podane zużycie nie obejmuje strat materiału i nierówności podłoża. 

OPAKOWANIA
Mineralny tynk strukturalny IZOLBET MTS pakowany jest fabrycznie w worki papierowe wielowarstwowe w porcjach 25 kg. 

PRZECHOWYWANIE
rodukt należy przechowywać w fabrycznie zamkniętych opakowaniach, w warunkach suchych (zalecane na paletach). Chronić przed wilgocią. Okres przydatności do użycia wynosi 6 m-cy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.

Komentarze użytkowników

Write a review

Mineralny tynk strukturalny "BARANEK" szary

Mineralny tynk strukturalny "BARANEK" szary

Write a review