--> -->
Brak produktów
Klej jest mrozo- i wodoodporną, paroprzepuszczalną, elastyczną zaprawą przeznaczoną do przyklejania płyt wełny mineralnej do podłoży betonowych i ceramicznych, również otynkowanych, wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń oraz do wykonywania warstwy zbrojonej w systemach ociepleń budynków, zalecaną w systemach ociepleń buynków IZOLBET MINERAL W i IZOLBET SILIKAT W. Stosowany z pozostałymi składnikami systemu gwarantuje pełną skuteczność ocieplania.
WŁAŚCIWOŚCI
Klej jest fabrycznie przygotowaną suchą mieszanką mineralną na bazie spoiw hydraulicznych i polimerowych z domieszkami poprawiającymi jej elastyczność, urabialność, wytrzymałość oraz przyczepność do podłoża. Stwardniały klej wymaga pokrycia warstwą tynku zewnętrznego.
PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA
Podłoże przed użyciem kleju powinno być równe, mocne i czyste, oczyszczone z pyłu, tłuszczu, oleju, starych farb i itp. substancji obniżających przyczepność oraz pozbawione warstw skorodowanych. W wypadku występowania lokalnych uszkodzeń podłoża należy je po skuciu i oczyszczeniu uzupełnić zaprawą wyrównującą. Podłożem dla przyklejanych płyt nie mogą być zniszczone i słabo przylegające do podłoża tynki. W wypadku występowania słabych tynków celowe jest ich wcześniejsze całkowite usunięcie. Podłoże należy wcześniej zagruntować emulsją gruntującą IZOLBET EG.
PRZYGOTOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA KLEJU
Przygotowanie kleju polega na mechanicznym wymieszaniu suchej mieszanki wsypanej do naczynia z wodą w proporcji 25kg mieszanki na ok.6 l wody, aż do momentu uzyskania jednorodnej masy o konsystencji gęsto- plastycznej. Klej nadaje się do użycia po ponownym wymieszaniu po upływie 5 minut i zachowuje swoje właściwości klejące przez max 3 godziny w zależności od temperatury i wilgotności powietrza. Klejem szpachluje się wstępnie powierzchnię płyt wełnianych w miejscach nałożenia właściwej warstwy klejącej. Warstwę klejącą nakłada się na płyty wzdłuż ich krawędzi oraz w postaci placków w ilości 6 do 8 sztuk na płytę. Ilość nałożonego kleju powinna gwarantować po dociśnięciu płyt ponad 50% kontakt powierzchni kleju z powierzchniami klejonymi. Klej można nakładać przy temperaturze podłoża od +5°C do +25°C. Płyty mocuje się do podłoża dodatkowo łącznikami rozprężnymi dopuszczonymi do stosowania do płyt z wełny mineralnej w ilości wynikającej z obliczeń statycznych (6-8 sztuk na 1m2 powierzchni ściany). Warstwę zbrojoną wykonuje się naciągając klej równomiernie na powierzchnię płyt warstwą o grubości do 5 mm, poczym po ściągnięciu pacą zębatą 10-12 mm, wciska się w nią taśmę siatki z włókna szklanego i szpachluje na gładko. Po 2-3 dniach powierzchnia jest przygotowana do nałożenia tynku.
ZUŻYCIE KLEJU
Średnie zużycie kleju wynosi 4,5 – 5,5 kg na 1m2 powierzchni przy przyklejaniu płyt oraz 6,0 – 7,5 kg na 1 m2 przy wykonywaniu warstwy zbrojącej. Zużycie może zmieniać się w zależności od stopnia nierówności podłoża.
OPAKOWANIA
Suchy klej pakowany jest fabrycznie w worki papierowe z wkładką foliową w porcjach 25 kg.
PRZECHOWYWANIE
Klej należy przechowywać w fabrycznie zamkniętych opakowaniach, w warunkach suchych (zalecane na paletach), w pomieszczeniach zamkniętych. Wymaga ochrony przed wilgocią. Okres przydatności do użycia wynosi 9 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.