--> -->
Klej uniwersalny do styropianu i zatapiania siatki zbrojącej Zobacz większe

Klej uniwersalny do styropianu i zatapiania siatki zbrojącej

28,12 zł

Więcej informacji

Klej jest mrozo- i wodoodporną, paro przepuszczalną, elastyczną zaprawą przeznaczoną do przyklejania płyt styropianowych do podłoży betonowych i ceramicznych, również otynkowanych oraz do wykonywania warstwy zbrojonej w systemach ociepleń budynków IZOLBET MINERAL S, IZOLBET AKRYL S, IZOLBET SILIKAT S. Stosowany z pozostałymi składnikami wymienionych systemów gwarantuje pełną skuteczność ocieplania. Łącznie z siatką z włókna szklanego klej nadaje się również do wzmacniania starych tynków. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz.

WŁAŚCIWOŚCI
Klej jest fabrycznie przygotowaną suchą mieszanką mineralną na bazie spoiw hydraulicznych i polimerowych z domieszkami poprawiającymi jej elastyczność, urabialność, wytrzymałość oraz przyczepność do podłoża. Stwardniały klej wymaga pokrycia warstwą tynku zewnętrznego. 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA
Podłoże przed użyciem kleju powinno być równe, mocne i czyste, oczyszczone z pyłu, tłuszczu, oleju, starych farb itp. substancji obniżających przyczepność oraz pozbawione warstw skorodowanych. W przypadku występowania lokalnych uszkodzeń podłoża należy je po skuciu i oczyszczeniu uzupełnić zaprawą wyrównującą. W wypadku występowania słabych tynków celowe jest ich usunięcie. Podłoże należy wcześniej zagruntować emulsją gruntującą IZOLBET EG.

PRZYGOTOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA KLEJU
Przygotowanie kleju polega na mechanicznym wymieszaniu suchej mieszanki, wsypanej do naczynia z wodą w proporcji 25 kg mieszanki na około 6 l wody, aż do momentu uzyskania jednorodnej masy o konsystencji gęsto plastycznej. Klej nadaje się do użycia po ponownym wymieszaniu po upływie 5 minut i zachowuje swoje właściwości klejące przez max. 3 godziny w zależności od temperatury i wilgotności powietrza. Klej nanosi się na płyty obwodowo, warstwą o grubości około 3 cm oraz w postaci placków w ilości 6 do 8 sztuk na płytę. Ilość nałożonego kleju powinna gwarantować po dociśnięciu płyt ponad 50% kontakt powierzchni kleju z powierzchniami klejonymi. Dodatkowo po ok. 72 godz. płyty należy mocować do podłoża łącznikami rozprężnymi w ilości 6-8 sztuk na 1m2 powierzchni ściany. Po ostatecznym wyrównaniu płyt i przeszlifowaniu można przystąpić do wykonywania warstwy zbrojącej. Na powierzchnię płyt styropianowych należy nanieść i rozprowadzić pasami pionowymi warstwę kleju o grubości około 3 mm. W tak przygotowany klej należy wcisnąć taśmę siatki z włókna szklanego i zaszpachlować na gładko. Klej można nakładać przy temperaturze podłoża i otoczenia od +5°C do +25°C. Po 2 - 3 dniach powierzchnia jest przygotowana do nałożenia tynku. 

ZUŻYCIE KLEJU 
Średnie zużycie kleju wynosi 3,5 - 4,5 kg na 1m2 powierzchni przy przyklejaniu płyt oraz 4,5 -5,0 kg na 1 m2 przy wykonywaniu warstwy zbrojącej. Zużycie może zmieniać się w zależności od stopnia nierówności podłoża. 

OPAKOWANIA

Klej pakowany jest fabrycznie w worki papierowe wielowarstwowe - 25 kg. 

PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT 
Klej należy przechowywać w fabrycznie zamkniętych opakowaniach, w warunkach suchych (zalecane na paletach), w pomieszczeniach zamkniętych. Wymaga ochrony przed wilgocią.

GWARANCJA
Okres przydatności do użycia wynosi 9 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.

Komentarze użytkowników

Write a review

Klej uniwersalny do styropianu i zatapiania siatki zbrojącej

Klej uniwersalny do styropianu i zatapiania siatki zbrojącej

Write a review